Pulverkrāsošana

Pārsvarā pulverkrāsas ir smalkas noslīpētas plastiskas daļiņas, kas sastāv no sveķiem, termoaktīva pulvera, pigmenta kā arī dažādām pildvielām, lai varētu iegūt specifiskas īpašības. Kad šo te sastāvu jeb pulveri karsē, plastiskās daļiņas izkūst un veido viendabīgu plēvi, kas parasti ir ļoti izturīgs un ķīmiski noturīgs pārklājums. Izejviela būtībā ir sauss termoaktīvs pulveris, kuru uzklāj uz metāliskām virsmām. Videi drošs pārklājums, kas nodrošina augstas kvalitātes virsmas nobeigumu.

Termoaktīvais pulveris tiek uzklāts uz detaļām, piemēram, automašīnu diski, velosipēdu rāmji, žogi, sētas, durvis, automašīnu piekares un citām detaļām. Tad šīs detaļas ievieto krāsnī konkrētā temperatūrā (parasti 200-220C), konkrētu laiku, kas atkarīgs no pulvera tipa. Karsēšanas rezultātā pulveris pārvēršas viendabīgā virskārtās pārklājumā - plēvē. Šos pulverus izmanto gan dekoratīviem mērķiem, gan funkcionāliem - aizsargājot no ķīmiskas iedarbības, aizsargājot no laikapstākļiem un metāla rūsēšanas. Pārsvarā pulvera plēves biezums ir 80-120 mikroni (0,080-0,120mm).

Pulverus var uzklāt, lai atbilstu dažādiem izskata kritērijiem un arī veiktspējas īpašībām. Tas ietver uzklātās plēves biezumu, spīdumu, tekstūru, krāsu un veiktspēju - cietība, ķīmiskā izturība, noturība pret UV starojumu, augstas temperatūras noturība. 


Pulverkrāsa auto diski